سیم کارت‌های بدون نام و نشان

احراز هویت از مشترکان موبایلی که اطلاعاتشان در پایگاه داده اپراتورها ناقص است از ماه گذشته آغاز شد و رگولاتوری اعلام کرد که ارتباط مشترکانی که اطلاعاتشان را تکمیل نکنند تا ۲۲ بهمن ماه قطع می‌کند.

این طرح در راستای ساماندهی استفاده از سیم کارت‌های تلفن همراه بی‌نام و نشان یا ناقص، در کشور صورت گرفته است تا استفاده غیرقانونی از این سیم کارت‌ها به حداقل برسد و مالکان و استفاده کنندگان از سیم کارت‌های موجود اپراتورهای همراه اول و ایرانسل احراز هویت شوند.

در فرصت اول تا ۱۵ بهمن ماه ۲۵ درصد مشترکانی که پیامک اپراتورها را دریافت کرده بودند نسبت به تکمیل اطلاعاتشان اقدام کردند؛ براساس گفته سخنگوی رگولاتوری در فرصت دوم که تا ۲۲ بهمن ماه جاری بود تعداد مشترکان احراز هویت شده به مراتب بیشتر از این مقدار شده است.

جهانگیر اسدی - سخنگوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به پایان مهلت ثبت کدملی در پایگاه داده اپراتورهای موبایل، گفت:

بسیاری از سیم کارت‌های دارای نقص اطلاعات در مدت تعیین شده، کد ملی خود را به اپراتورهای موبایل اعلام کرده و احراز هویت شدند. هم اکنون اپراتورها در حال انجام کار فنی اجرای این طرح هستند. سیم کارت سایر مشترکانی که اطلاعاتشان تکمیل نشده از امروز یک‌طرفه شده و بار دیگر رگولاتوری زمانی را تعیین خواهد کرد که در صورت لزوم می‌توانند برای ثبت اطلاعاتشان مراجعه کنند. در نهایت مشترکانی که در مهلت سوم داده شده نیز نسبت به تکمیل اطلاعاتشان اقدام نکنند سیم کارتشان به طور کلی قطع ارتباط خواهد شد.

برای اجرای این آیین نامه، اپراتور همراه اول خرید سیم کارت اقدام به ارسال پیامکی با سرشماره «همراه اول» برای مشترکانی کرده بود که اطلاعاتشان تکمیل نبوده و از آنها خواسته بود که کدملی خود را به شماره ۸۹۸۰ پیامک کنند. در همین حال اپراتور ایرانسل نیز در پیامی با سرشماره " ایرانسل" از مشترکانی که سیم کارتشان دارای اطلاعات ناقص بود خواست کد ملی خود را به شماره ۲۷۲ ارسال کنند.

مهلت اعلام کدملی برای سیم کارت‌های دارای نقص مشخصات به اتمام رسید و از امروز سیم کارت‌های بدون نام و نشان مشخص یک‌طرفه می‌شود.

/ 1 نظر / 24 بازدید
نمايشگاه هاست www.hostexhibition.com

با سلام به شما دوست عزيز : از سايت من ديدن کنيد براي شما يک پيشنهاد خوب دارم تبديل و بلاگ شما به سايت دائمي هاستينگ رايگان هديه ما به شما با من در تماس باشين يا هو اي دي host_iran هاست,هاست رايگان,هاستينگ,فروش هاست,خريد هاست,سرور مجازي,وي پي اس ---------------------------------------------------- يک سايت جديد براي اپلود فايل ها و عکس ها بدون محدوديت مي توانيد عضوش بشين و تا يک ترا بايت فضاي رايگان داشته با شيد تازه در ازاي دانلود هر فايلتون هم و يا معرفي زير گروه که عضو ويزه سايت شوند پول در بيارين و تا روزانه 20 دلار در امد داشته باشين .... براي دانلود از لينک هاتون لينک مستقيم تو وبلاگتون بزاريد و کلي امکانات ديگه دوست داشتين حتما به ما سر بزنيد updap.com با تشکر[گل] [گل]